Egy
decemberi délutánon, London egyik pontján
A
füst felszáll a szoba tetejéig. A lány elgondolkozva figyeli,
ahogy kis szürke felhőcskét képez. Ez az, amiért nem bírja a
dohányzást. Paula megfogja a cigarettát, és elnyomja. Köhög
egyet, majd még egyet. Amióta leszokott gyűlöli a dohányt. Ennek
ellenére az osztálytársnője teljesen a rabja, és a vizsgaidőszak
terhe is nyomja vállát. Ezzel együtt Valentina nem rossz lány.
Kinyitja
az ablakot, hogy a szoba kiszellőzzön, de azonnal vissza is csukja.
Kint hideg van. Túl hideg. Ebben az országban a tél jelei már
most látszódnak, pedig még csak ősz végén járunk. Csak
néhányszor láthatta a napot, mióta szeptemberben megérkezett.
Talán ez az ami a legjobban hiányzik neki. Kivéve Őt,
természetesen. Mert az, hogy kevesebbet látja a napot semmi ahhoz
képest, hogy mennyire hiányzik neki Alex. Ránéz az órára. Vajon
már elérhető Skype-on? Lehet, már majdnem öt óra van. Átsétál
a szoba másik felébe, ahol az asztalon ott van a laptopja. Kiveszi
a tartójából, majd leül vele az ágyra. Bekapcsolja, és vár.
Micsoda lassúság! Türelmetlenül kopog az ujjaival a matracon. A
Windows Vista végre valahára elindul. Gyorsan megnyitja a Skype-ot,
majd reménykedve keresi az Ő nickjét az elérhetőek között.
Bizsergés
fut végig a testén, és mosolyog: Alex elérhető. Ennek ellenére
a mosollyal egy időben szúrást érez a szemében. Erőt vesz
magán, visszafojtja a könnyeit, mert nem akarja, hogy Alex sírni
lássa. Jóformán egyszerre küldik el az első üzenetet:
-
Szia Szerelmem!
-
Szia Kicsim!
Alex
videóüzenet-felkérést küld Paulának. A lány ujjával
megigazítja a haját felteszi a fülhallagatót, majd elfogadja
hívást. Paula kamerája kapcsol be először. A fiú megnézi
magának a lányt, és elmosolyodik. Nem állnak rosszul neki a szőke
tincsecskék, amik a barna hajában jól látszódnak. Az előző
évben nem igazán volt elégedett a teljesen szőke hajszínnel, de
ez a világosbarna aranyos csillogással igazán tetszik neki. Most
még növeszti tovább a haját. Már a válláig ér, de még
hosszabbat szeretne.
-Látsz
engem?- kérdezi a lány, aki figyelmesen néz a kamerába.
-
Igen. Csinos vagy- A hangja ugyanúgy hat rá, mint a kép.
Borzongani kezd tőle.
Alex
nagyon helyes. Két napos borostája még érdekesebbé teszi. Az az
érzése, hogy a szemei ragyognak, amikor beszél, és neki van a
legszebb mosolya, amit valaha látott. „A tökéletes mosolyú
srác”.
-
Nem vagyok csinos. Meg sem fésülködtem.
-
Nem? Hát úgy néz ki, mintha most jöttél volna fodrásztól.
-
Dehogy! Az egész napot tanulással töltöttem.
Alex
felvont szemöldökkel kérdezi: -Biztos, hogy csak tanultál?
-Biztos
- válaszol Paula határozottan, de azonnal feladja, és szomorúan
elmosolyodik. - Oké, lebuktam. Nem tanultam semmit. Nem tudtam
odafigyelni.
-
Próbáltad?
-
Persze, sokszor. Ma be sem mentem az óráimra, hogy itthon maradjak
tanulni.
Az
író grimaszol egyet. - A következő héten lesznek a vizsgáid,
igaz?
-
Igen, de nem tudok koncentrálni.
-
Az angol miatt van?
-
Nem.
-
Van valami köze Valenhez?
-
Dehogyis!
-
Akkor nem tudod, miért van?
Paula
gondolkozik egy pillanatot, elnéz a másik irányba, majd felfedi
dekoncentráltságának okát. - Miattad van, te ostoba.- mondja a
lány, és remegőkézzel eltakarja a száját. - Hiányzol.
Most
már nem tudja visszafojtani a könnyet. De nem hagyja, hogy Alex
sírni lássa. Leteszi a laptopot maga mellé, hogy Alex ne láthassa
őt, és a kezével eltakarja az arcát.
-
Paula? Jól vagy?- kérdezi Alex, aki a barátnője szobájának
falát figyeli a kamerán keresztül.
A
kis kamera egy bekeretezett képre fókuszál kettőjükről.
Pontosan az előtt készült, hogy Paula elutazott volna Londonba,
ahol az utolsó tanfolyamát végzi. Csókolóznak, és látszik,
hogy nagyon szerelmesek. Ez volt az utolsó nap, amit együtt
töltöttek a nyár végén. Most már mindketten tudják, hogy
milyen nehezek voltak az első hónapok.
-
Jól vagyok - suttogja.
-
Nem, nem vagy.
-
De jól vagyok. Látod?
A
kamera visszatér a lány arcára, aki újra mosolyog. A szemei
pirosak, és duzzadtak. A szempillafestéke lefolyt az arcára.
Amikor észreveszi gyorsan letörli a pulcsija ujjával. Vesz egy
mély levegőt, és még jobban mosolyogni próbál.
-
Látom, amit látok. Látom, hogy nem vagy jól.
-
Ez nem igaz. Nagyon jól érzem magam. Csak pillanatnyi zuhanás
volt, ne aggódj!
-
Csak egy pillanat?
-
Igen.
Hazudott.
Már több, mint három hónapja, hogy nem találkoztak. Anélkül,
hogy megcsókolta, vagy megsimogatta volna. Hiányzik neki a
közelsége, hogy ott legyen mellette. Gondolta, hogy lesznek
nehézségek a távolság miatt, de az nem képzelte, hogy ennyire
rossz lesz. Ennek ellenére nem ez volt minden. Több, sokkal több
volt Paula szomorúsága mögött.
Egy
évvel, és egy hónappal ezelőtt egy novemberi délutánon a város
egyik pontján
Nem
is szólt! Kegyetlen volt? Egy kicsit, talán. Jó, ne is áltassa
magát! Nagyon kegyetlen volt. De úgy tűnik... nem tetszett neki
semmi. Hogy lehet egy 19 éves srácnak ilyen belépője. Ezt nem
említette a chaten!
Az
a nyavalyás vakrandi! Soha többet nem jár olyannal, akit a neten
ismert meg! És tessék! Soha nem fogja megtanulni.
Paula
begombolja a legalsó gombot a kabátján, és kisiet az utcára,
hogy olyan hamar elhagyja ezt a helyet, amennyire csak lehetséges.
Szegény
srác. Talán vissza kellene mennie a kávézóba, ahol eddig voltak.
Nem, nem tudja megcsinálni. Csak vesztegetné az idejét. És már
amúgy is fáradt ettől az egésztől.
Hány
sráccal volt mostanában? Gondolatban számolni kezd: 1,2,3,4,...5.
Igen, 5! Ez szörnyű? Mióta ilyen lány ő? Amióta Alan visszatért
Franciaországba, és amióta megszakította a kapcsolatot Angellel.
Az a beszélgetés, amit június végén folytatott volt az utolsó,
hogy hallott az újságíróról. Gyakorlatilag nem is emlékszik rá!
Sőt, az az érzése, hogy a kapcsolatuk már évszázadokkal ezelőtt
volt. Csak 8 hónap telt el azóta... Nem, az nem lehet. Vagy igen?
Egy
kirakat előtt áll, és végignéz magán. Egy kicsit meghízott,
nem? Igen, biztos, hogy felszedett 4-5 kilót nyár vége óta. De
így is nagyon jó alakja van. Ez az, ami minden fiúnak feltűnik.
Továbbá a szőke haja. Ennek ellenére elege van már ebből a
színből: Gyorsan le is fogja váltani. Hiányzik már neki a barna.
Nem
tudja kiverni a fejéből a srác lépését. Kérdezni fogja,
hogy hová tűnt. Megsajnálja őt. Lehet, hogy még mindig van
szíve. Egy kicsi, legalább.
A
feszültségtől dohányozni van kedve. Idegesen kivesz egy doboz
cigarettát a táskájából. Kihúz egyet belőle, majd rágyújt.
Egy szippantás, majd még egy. Hevesen kifújja a füstöt, majd
visszanéz a kirakatra. Egy könyvesbolt előtt áll. Mióta nem
olvasott könyvet? Nem emlékszik. Március óta talán?
Nagy
a felfordulás. Egyfolytában mennek be az emberek. Nagy az
érdeklődés. Következőnek egy anya a lányával lép be az
üzletbe. A fiatal egy könyvet visz a hóna alatt. Utána egy
harminc év körüli nő, majd egy fiatal pár következik. Utána
egy másik kamasz. Mindenki ugyanazzal a könyvvel, aminek nem tudja
a címét. Milyen különös. Bent van a könyv szerzője?
-
Szia, elnézést – mondja a kamasznak, mielőtt amaz belépne a
boltba. – Mi van itt?
A
csaj döbbenten néz rá. Nem hiszi el, hogy nem tudja! Átdobja a
haját a vállán, majd válaszol:
-
Könyvdedikálás.
-
Igen, és ki az író?
-
Alejandro Oyola.
Alejandro
Oyola? Ez...
-
Alex! - kiált fel Paula önkívületlenül. - Ez a srác hihetetlen!
Sikerült neki!
A
lány zavarodottan figyeli őt. Nem érti, hogy miről van szó.
Megvonja a vállát, és belép az üzletbe.
Ez
hihetetlen: Alex kiadta a Túl
a falont! Ideges
lesz. Megrohanják az emlékek. Eszébe jut az a játék a
füzetekkel, amiben ő is részt vett. Egy nap ketten elrejtették a
könyv első fejezeteit a város különös, mozgalmas helyein. A cél
kapujában áll. Nem ismer senki mást, akibe ennyi fantázia és
romantika szorult volna. Nagyon tetszik neki. Túlságosan is, talán.
És most az útjaik ismét keresztezik egymást. Micsoda meglepetés!
Nem tudja, mit csináljon. Belépjen, vagy maradjon kint?
Már
sok idő telt el azóta, hogy utoljára beszéltek. Talán már nem
is emlékszik rá. Az élete biztosan teljesen megváltozott! Kiadott
egy könyvet! És már dedikálja is!
Mit
csináljon? Egy újabb pár lép be a könyvesboltba. Végül
elhatározza magát, és a pár nyomába szegődik. Mélyen beszívja
a levegőt, és nyel egyet. Milyen izgatott! Ki gondolta volna, hogy
ez a vakrandi így fog végződni? Viszontlátja Alexet!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése